Warszawski Szpital dla Dzieci ul. Przykoszarowa 16 Kontakt

Kontakt do filii oddziału chirurgii Warszawskiego Szpitala dla Dzieci ☎️

Filia oddziału chirurgii Warszawskiego Szpitala dla Dzieci mieści się na ul. Przykoszarowej 16. Trafiają tu jednak dzieci, które są już po kwalifikacji do zabiegu, czyli już na zabieg.

Kwalifikacje do zabiegów operacyjnych oraz badania diagnostyczne, odbywają się w:
- w przychodni przyszpitalnej WSDZ przy ul. Mikołaja Kopernika 43 - telefon do rejestracji: 22 830 53 33, 22 830 53 34;
- w przychodni specjalistycznej dla dzieci i młodzieży WSDZ przy al. Wyzwolenia 6 - telefon do rejestracji: 22 830 54 98, 22 830 54 99.
Informację o sposobie zapisu na kwalifikację do zabiegu można również uzyskać mailowo pod adresem: info.laryngologia@wsdz.pl

Aby zapisać się do anestezjologa przed zabiegiem laryngologicznym należy wysłać maila na adres: @ - sprawdź adres e-mail podając swoje dane, datę operacji oraz numer telefonu.

 

Co warto wiedzieć udając się z dzieckiem na zabieg usunięcia migdałka.

13 października 2022 roku Warszawski Szpital dla Dzieci uruchomił oddział chirurgii dziecięcej na Warszawskiej Białołęce przy ul. Przykoszarowej 16 gdzie odbywają się zabiegi laryngologiczne.
Oddział ten znajduje się na I piętrze Centrum Zdrowia Białołęka, zaś Izba Przyjęć na parterze budynku. Przed budynkiem znajduje się całkiem spory parking, więc nie ma żadnego problemu z parkowaniem.

Rodzice, którzy oczekują na zabieg zapewne zastanawiają się jak wygląda procedura przyjęcia na oddział i co dobrze jest ze sobą zabrać, dlatego opiszę jak wyglądało to u nas.

Zabieg usunięcia trzeciego migdała (adenotomia) odbył się w lipcu 2023 r. Przyjęcia na oddział odbywały się w dwóch turach, o godzinie 7:00 oraz 13:00. Na Izbę Przyjęć (parter, wejście od parkingu) trzeba się zgłosić na wyznaczoną godzinę.
W pierwszej kolejności trafia się do rejestracji, a następnie do gabinetu gdzie przeprowadzany jest wywiad, dziecko jest ważone, mierzone, sprawdzane ciśnienie, saturacja itd.

Podczas rejestracji jest możliwość wykupienia wyżywienia dla siebie (dziecko ma zapewnione). Może to być sam obiad za 25 zł lub wyżywienie całodzienne za 50 zł. Panie w rejestracji każdego o to pytają więc nie trzeba o tym pamiętać. Jest to jednak zwykłe jedzenie szpitalne więc jak wszędzie nic specjalnego.

Po kwalifikacji mali pacjenci trafiają na oddział, który znajduje się na I piętrze.
Po przyjęciu na oddział rodzice proszeni są o umycie dzieci (koniecznie w żelu, który znajduje się w łazience) i przebranie w piżamkę.
Z tego co się zorientowałam w pierwszej kolejności na zabieg zabierane są dzieci najmłodsze czyli najstarsze idą na końcu. W naszej turze przyjęte było 8 dzieci i ostatnie szło na zabieg około godziny 13:00.

W pokojach dzieci odwiedza anestezjolog, który pokazuje dzieciom jak będą usypiane i pozwala wybrać sobie zapach gazu usypiającego 🙂

Kiedy przyjdzie czas zabiegu, rodzic odprowadza dziecko się do śluzy gdzie przejmuje je personel medyczny.  Dziecko jest usypiane, dopiero wtedy zakładany jest wenflon i odbywa się zabieg, który trwa ok 30 min. Potem dziecko trafia na salę pooperacyjną gdzie przebywa do momentu wybudzenia. Po wybudzeniu dziecko przekazywane jest rodzicom i wraca na salę.

Dzieci bardzo różnie reagują na zabieg, maluszki płakały, starsze były zaspane, niektóre wymiotują, a inne wstają jak gdyby nigdy nic. Ogólnie dzieciaczki są tam bardzo dobrze traktowane przez personel, który dba o to żeby ich nie bolało. 

Dopiero godzinę po zabiegu można podać dziecku wodę (zazwyczaj dzieci ten czas przesypiają), a godzinę od podania wody można dopiero podać lody które otrzymuje każde dziecko. 

Wypis ze szpitala jest następnego dnia przed południem.

Sale na oddziale są dwuosobowe, tzn. znajduje się tam dwa łóżka dla pacjentów, dwa rozkładane fotele dla rodziców oraz oczywiście łazienka z prysznicem. Sale są bardzo przestronne i ładne. Ogólnie szpital jest nowy i to wszędzie widać.

sala1

sala2

sala3

sala4

łazienka1

łazienka2

Na obu końcach korytarza znajdują się małe kąciki zabaw dla dzieci (bujaczki, książki, puzzle).

Korytarz

Jest również pokój socjalny dla rodziców gdzie możemy znaleźć lodówkę, czajnik elektryczny, mikrofalówkę, kubki, czasem herbatę i kawę rozpuszczalną (u nas akurat się skończyła i nie było). Jest również stolik i krzesełka więc można usiąść i zjeść, a także umywalki żeby po sobie pozmywać.

Co zabrać dla dziecka? Piżamkę, ręcznik, kapcie, klapki pod prysznic, szczoteczkę i pastę do zębów, ulubioną przytulankę, coś na zabicie czasu w oczekiwaniu na zabieg, ponieważ ten czas dziecku się bardzo dłuży (u nas kredki, kolorowanka, karty), wodę najlepiej moim zdaniem w bidonie ze słomką oraz coś do jedzenia gdyby jedzenie szpitalne nie wystarczyło (u nas przydał się jogurt, banan, a nawet tubki owocowe) ogólnie raczej coś miękkiego, żeby nie naruszyć rany.

Co zabrać dla rodzica? Jeśli chodzi o spanie, dostępny w szpitalu jest tylko koc i do niego otrzymuje się poszewkę oraz poszewkę na poduszkę (poduszki nie ma, chyba żeby wykorzystać skórzaną, która jest oparciem fotela). Polecam zatem zabrać poduszkę i prześcieradło, ręcznik, wygodne buty, klapki pod prysznic no i potrzebne nam środki higieniczne. Przekąski dla siebie, wodę (na korytarzu woda dostępna jest w baniakach z dystrybutora) kawę i herbatę, łyżkę, łyżeczkę, widelec, nóż i kubek.

rodzaj kontaktu
Adres

Warszawskie Centrum Opieki Medycznej "KOPERNIK" Sp. z o.o. Oddział chirurgii dziecięcej
ul. Przykoszarowa 16
03-260 Warszawa
Polska

Dane kontaktowe z dnia